1. Uus näitus tegevusmuuseumis “Kirjandustegelased Heli Männi kogust”

Uus näitus tegevusmuuseumis “Kirjandustegelased Heli Männi kogust”

19. jaan. 2024

Wittensteini tegevusmuuseumis on külastajatele avatud põnev näitus „Kirjandustegelased Heli Männi kogust“. Väljapanekus on populaarseid ja kuulsaid lasteraamatuid, mänge ja puslesid ja nende ainetel valminud erinevaid nukke. Vahva on vaadata erinevaid Pipisid, Karupoeg Puhhe, Muumitrolle, aga ka väga haruldasi nukke nagu Vanake Hottabõtš, Kolm musketäri, Pinocchio, Totu, Pokud ja paljud teised. Nende hulgas ka armastatud muinasjututegelased Pöial-Liisi, Punamütsike, Lumivalgeke…

Katke Heli Männi näituse tutvustusest:

„Kõige populaarsemad kirjandustegelased nukkudena on Pipi Pikksukk, Karlsson, muumitrollid ja karupoeg Puhh oma sõpradega. Mõni nukk pole tehtud kirjandustegelaseks, aga lihtsalt sobib selleks ja olen toonud ta siia näitusele, näiteks Tom Sawyer ja Becky, mütsita Totu, DDR-ist pärit meremees, 3 vana plüüskaru. Kahjuks on eesti kirjandustegelasi toodetud tagasihoidlikult, ainult Sipsik ja Lotte koos sõpradega, nii tuli ise meisterdada Naksitrallid ja Pokud ning kaasata populaarsed „Salvo“ suveniirnukud.

Kirjandustegelaste näitus Wittensteini tegevusmuuseumis jääb avatuks kuni maini 2024. Külastamisvõimalus muuseumi lahtiolekuaegadel K-P kell 10.00 – 18.00. Teistel aegadel eelneval kokkuleppel.

Lisainfo

Ründo Mülts

SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum

56682165