1. Kuidas oma sünnipäev unustamatuks muuta

Kuidas oma sünnipäev unustamatuks muuta

10. märts 2023

Sünnipäeva pidamiseks on tänapäeval hulgaliselt erinevaid ja põnevaid võimalusi ning nende seast valimine võib küllaltki keeruliseks osutuda. Siin on 5 nõuannet, kuidas pidu mõistliku eelarvega unustamatuks muuta.

Ainult ühiselt pika laua taga istumine ei paku külalistele elamust – tehke midagi uudset!

Peopaigaks tuleks valida koht, kus lisaks laua taga söömisele ja muljetamisele on võimalik proovida midagi uut ja huvitavat ning koguda teadmisi. Kuigi restoranides ja teistes söögikohtades on samuti tore üritust pidada, siis mõnikord tasub uurida võimalusi ka väljaspool neid. Näiteks kasutada peopaigana hoopis muuseume või tegevuskeskuseid, kus pakutakse lisaks maitse- ja joogielamusele, ka palju muud, sealhulgas humoorikaid etendusrännakuid, kus saab nalja ja uusi teadmisi..

Võta kõik vajalik ühest kohast.

On kasulik leida koht, kus pakutakse kõike ühe vahva ürituse jaoks vajaminevat – meelelahutust, muusikat ja toitlustust. Tähele tuleks panna nii hinna kui kvaliteedi jaoks seda, et köök oleks kohapeal ja toitu ei tellitaks mujalt. Seega ei ole tarvis otsida eraldi ürituste planeerijat, vaid peopaigas korraldatakse kõik vajalik sinu eest ära. See tundub küll lisakuluna, kuid peo pärast ei pea muret tundma, sest sellega tegelevad professionaalid ning selline variant on soodsam, kui palgata eraldi ürituste korraldaja. Samuti tasub uurida väiksemates kohtades asuvate peopaikade kohta, sest seal on hinnad mõistlikumad kui suures linnas.

Mõtlema peab ka sellele, et külalised saaksid kerge vaevaga kohale.

Ürituse viimine väga kaugele kodukohast on nii korraldajale kui külalistele põnev ja uudne, kuid võivad tekkida probleemid transpordiga. Mõni saabub pika sõidu tõttu hiljem ja teine peab jällegi varem lahkuma, et mitte hilistel öötundidel koju jõuda. Samas kui külalised elavad Eestimaa eri paikades, siis on hea mõte korraldada üritus Eesti keskel, sest tänu sellele, on kõigi teekond sama pikkusega. Seega tasub uurida Kesk-Eestis pakutavate võimaluste kohta. Kui on teada, et osa külalistest peale pidu enam sõita ei soovi, siis tasub vaadata, kas peokoht pakub ööbimisvõimalust või teeb koostööd mõne lähedalasuva ööbimiskohaga. Nii on võimalik saada ööbimiseks parim hind ning ka autojuhid saavad muretult pidu nautida.

Mõelge ka live-esineja peale.

Live-muusika saatel on eriti mõnus tantsu lüüa ning see on ühe korraliku peo oluliseks osaks. Peokohta silmas pidades tasub uurida, milliseid esinejaid koht pakub, sest üldiselt tehakse koostööd kas alustavate bändide või ka suuremate staaridega. Kui pakutavate variantide seas ei ole sobivat, siis võiks uurida ka seda, kas peokohta on võimalik ise tuttav esineja kutsuda ning millised võimalused on tehnikarendiks kohapeal.

Uuri alati peokohale antud tagasisidet.

Selleks, et üritus sujuks probleemideta ja hiljem ei lisanduks ootamatuid kulusid, tuleks uurida eelnevate klientide tagasisidet. Kui on varem mitmeid probleeme tekkinud, siis tasub koha suhtes kahtlustav olla. Peokoha valikul tasuks uurida ka sõprade kogemusi erinevate kohtadega, sest nende tagasiside on kõige usaldusväärsem ja aitab hea otsuse teha.

Kui tahate päris tasuta sünnipäeva, siis pange sünnipäevakutsele kingisoov 50€ ja kui peole tuleb 10 inimest, saategi sünnipäeva tasuta peetud!

Vaata peopidamise võimalusi Wittensteinis.