1. Wittensteini Tegevusmuuseumis avatakse kunstnik Eva Jänese näitus “Vastu valgusele”

Wittensteini Tegevusmuuseumis avatakse kunstnik Eva Jänese näitus “Vastu valgusele”

22. sept. 2023

Vastu valgusele – Wittensteini tegevusmuuseumis avatakse kunstnik Eva Jänese maalinäitus
Teisipäeval 26. septembril kell 16.00 toimub Paides Wittensteini tegevusmuuseumis (Tallinna tn 9 ja 11) kunstnik Eva Jänese maalinäituse “Vastu valgusele” avamine.
Eva Jänes (1942) on sündinud Tallinnas, käinud koolis Paides, kus ta ema Alice Jänes töötas kunstiõpetajana. Eva Jänes on lõpetanud Tartu Kunstikooli 1962. aastal kunstiõpetaja erialal ning Eesti Kunstiinstituudi 1970. aastal maalikunstniku diplomiga, spetsialiseerudes monumentaalmaalile. Loomeperioodi esimestel aastakümnetel keskendus kunstnik enamasti monumentaalmaalile, teostades arvukalt sgrafiitosid, freskosid, sekosid, vitraaže, mosaiike nii Tallinnas kui mitmel pool mujal, peamiselt Virumaal. Viimastel aastakümnetel on autor pühendunud tahvelmaalile. Jänes on koostanud kümneid isikunäituseid, osalenud vabariiklikel kunstinäitustel ja grupinäitustel ning seadnud kokku arvukalt väljapanekuid ka kuraatorina.
Näituse avamisel saab soetada kunstiteadlase Reeli Kõivu koostatud raamatut “Suur pilt arhitektuuris. Eva Jänese monumentaalmaalid”.
Eva Jänese maalinäitus “Vastu valgusele” jääb avatuks kuni 31. detsembrini 2023. aastal. Näituse külastamisvõimalus Wittensteini tegevusmuuseumi lahtiolekuaegadel K-P kell 10.00 – 18.00. Teistel aegadel eelneval kokkuleppel.

Lisainfo

Ründo Mülts

SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum

56682165