Näitused ja üritused

SUVEÜRITUSED PAIDE VALLIMÄEL

16/06 Pille Pürgi paroodiakava „Kutse juubeliks!“ kell 19

Pille Pürg on meie vaatajaid üllatanud juba aastaid oma vaimustavate paroodianumbritega. Seekord on etenduses „Kutse juubeliks!“ lavale tulemas 10 Eesti prominenti: Edgar Savisaar, Erik Orgu, Marina Kaljurand, Brigitte Susanne Hunt, Mart Helme, Sünne Valtri, Yana Toom, Urmas Sõõrumaa, Doktor Vassiljev ja (last but not least) Liis Haavel. Pille valmistub juba aegsasti oma peoks ja see kõik algab otse vaatajate pilgu all. Keda kutsuda Eesti kuulsustest, kui lauas on vaid viimased vabad kohad jäänud? See on keeruline ülesanne ja vajab teatripubliku abi! Pille avab nii mõnegi külje ka endast ja räägib, milline ta juubel välja peaks nägema, kes sinna peaks tulema ja keda ta iialgi sinna ei kutsuks – olgu kingitus ümbrikus kui suur tahes. See etendus värskendab nii keha kui vaimu! Pange oma naeruhääled valmis!

 

Piletid leiab SIIT

18/06 Ladina rütmid ajakeskuse suverestoranis kell 20

✨18. juunil saab ajakeskuse suverestoranis Ajastute Toidud nautida kuumi ladina rütme. Esineb Plan Caliente Duo, mille koosseisus on kuubalane Ruber Veliz ja brasiillane Ricardo De Oliveira Guarilha.
✨Suverestoranis kehtib vaid sel õhtul Ladina-Ameerika erimenüü.
✨Plan Caliente Duo mängib tuntumaid Ladina-Ameerika lugusid, mida teab nii noor kui vana. Ladina kuumad ja eksootilised rütmid panevad puusad tahes tahtmata nõksuma.
✨Tule ja naudi lõunamaist meeleolu Paide vallimäel asuvas suverestoranis!
👉Esineja alustab kell 20.00, kuid palume saabuda aegsasti, et nautida hõrku erimenüüd.
Muusikaõhtu pilet maksab 15 € ja vajalik on eelnev kohtade broneerimine.
Kohti saab broneerida 58502001 või info@wittenstein.ee.

18/06 Ringkäik Kalle Langega avastamaks Paide kindluse saladusi kell 16

TASUTA

19/06 Ringkäik Villu Kadakaga keskaegse Paide radadel kell 15

TASUTA

19/06 Vanasõidukite Suursõidu start Paide vallimäelt kell 9

Vanasõidukite Suursõit on ühtlasi liikuv vanatehnika näitus. Näitusele tuuakse ilusad, korralikud ja haruldased asjad. Nõukogude Liidus valmistatud ning 80-ndatel valmistatud sõidukite suure arvu korral võib juhtuda, et registreerimine lükatakse tagasi. Seda põhjusel, et püüame näitusele tuua ikkagi eriilmelist ja sellist tehnikat, mis erineks meie teele jäävates külades ja linnades liikuvatest tavasõidukitest. Teiseks on Eesti Vanatehnika Klubide Liidu liikmesklubide põhistiiliks võimalikult orginaalse ja ajastutruu tehnika harrastamine. Ajastukohane tuuning on kahtlemata sobiv, kuid kaasaegne või originaalist selgelt erinev värv või lisavarustus võib samuti suunata sõiduki ootenimekirja. Loodame mõistvale suhtumisele ning kindlasti ei ole tegemist meie lähiajaloo halvustamisega. Püüame tuua kokku viimase sajandi erinevate kümnendite autod, mootorrattad, bussid ja veoautod.

Üritus Facebookis

LAUPÄEV 19.06 (päeva läbisõit 232 km)
09.00-10.30 kogunemine, registreerimine ja NÄITUS Paide Vallimäel Veski tn 11.
10.30-11.15 Paide – Roosna-Alliku – Järva-Jaani, 32 km.
11.15-12.15 NÄITUS Järva-Jaanis, Vanatehnika Varjupaik, Lai tn 3.
12.15-13.15 Järva-Jaani – Tamsalu – Väike-Maarja – Rakvere, 56 km.
13.15-15.00 NÄITUS Rakvere linnuse juures, Vallikraavi 14. (Lõunasöök)
15.00-17.40 Rakvere – Rägavere – Mõedaka – Ulvi – Viru-Kabala – Uljaste – Sonda – Kiviõli – Lüganuse – Saka – Toila – Voka – Konju – Narva linnapiiril peatus, 125 km.
17.40-18.00 Narva linna piir – Kreenholm – Narva promenaad (Linnuse tn 2, peatuseta), 8 km.
18.00-20.00 NÄITUS Narva promenaadil.
20.00-20.30 Narva – Narva-Jõesuu, 14 km.
20.30-21.00 NÄITUS ja telkimine Narva-Jõesuus, Suur-Lootsi tn 13

22/06 Paide linna jaanipidu

22.06 kell 20.30 jaanipidu Paide Vallimäel. Esinevad Kaitseliidu rokkbänd Mustad Kolonelid ja The Swingin`Sisters kavaga „Mis värvi on armastus. Uno Loop 90“.

02/07 Itaalia muusika õhtu suverestoranis Ajastute Toidud kell 20

2. juulil saab ajakeskuse suverestoranis nautida kaunist Itaalia muusikat. Esinema tuleb võrratu Tommaso Primavera. Restoranis kehtib hõrk itaaliapärane erimenüü. 

Pilet 10 €. Vajalik on eelnev kohtade broneerimine: info@wittenstein.ee või 58502001

ÜRITUS FACEBOOKIS

16/07 Sofia Rubina suverestoranis Ajastute Toidud kell 20

✨16. juulil esineb ajakeskuse suverestoranis andekas ja särav vokalist Sofia Rubina, kes kiirgab armastust muusika vastu ja kelle esitus puudutab igat kuulajat. Meeleolukal õhtupoolikul kõlab nii esineja kuulus omalooming kui ka tuntud tantsulood.
🌟Esineja alustab kell 20.00.
Soovitame saabuda aegsasti, et nautida maitsvat erimenüüd.
🌟Pilet on 15 €
🌟Vajalik on eelnev broneerimine ja kohtade arv on piiratud!
Info ja broneerimine:
58502001 ja info@wittenstein.ee
Tule ja naudi kaunist muusikat ja hõrke maitseid Paide vallimäe roheluses!

25/07 Komöödiateatri etendus „NUTA või NAERA“ kell 19

NUTA või NAERA!
Henrik Normanni juubelituur
 
Teleintervjuuks valmistuv saatejuht Brigitte Susanne Hunt on enam kui veendunud, et kõik laabub nagu tavaliselt – saabubki saatekülaline ja ettevalmistatud küsimused leiavad vastuse. Seekord otsustab aga külaline Henrik Normann korraldada oma juubeliaasta raames sensatsioonilise etenduse televisiooni otse-eetris. Ta on pähe võtnud, et mind ei huvitagi, mida Hunt küsib, ma tean täpselt, mida ma vastan ja mida vastu pärin. Normann tuleb stuudiosse suure kohvriga, mis peidab endas enneolematuid üllatusi – ja asi väljub kontrolli alt!
 
Tekst: H. Normann ja B. S. Hunt
Lavastaja: H. Normann

 

Piletid leiab PILETILEVIST

29/07 Vana Baskini Teatri etendus „KIHNU JENKA“ kell 19

“Kihnu Jenka” on lugu tublist eesti naisest, keda on läbi elu aidanud rõõmus meel ja laulud.  Armastuslugu, tema kohtumine ja elu koos abikaasa Jaan Kösteri ehk Kihnu Jenkaga. See pole dokumentaaljutustus, vaid fantaasiamäng, mis põhineb Virve enda meenutustel tema erakordselt sündmusterohkest elust.

See lugu on üldistus, kui soovite, siis kunstiline liialdus, kus niiditõmbajateks on Virve kaks kaitseinglit – Virveingel ja Friideingel. Neid on kaks, sest Virvel on kaks eesnime – Virve Elfriede.

Kihnu Virve osas Inga Lunge ja Karin Tammaru, Kihnu Jenka osas Mart Toome (Tallinna Linnateater). Teistes osades Jüri Vlassov, Indrek Taalmaa, Nils Mattias Steinberg (Endla), Märten Männiste, Kersti Tombak, Kaidi Soosaar.

Kunstnik Krete Tarkmees, muusikaline kujundaja Toomas Lunge, tantsuõpetaja Marko Kiigajaan. Autor ja lavastaja Gerda Kordemets. 

Piletid leiab PILETILEVIST

02/08 Muuseumi 116. sünnipäeva tähistamin

06/08 Festival Hingelt Noored Paide vallimäel

Festival Hingelt Noored - Kuidas elad, vanem keskiga?

✨Ajakeskus Wittenstein ja Järvamaa Pensionäride Koondis ootavad kõiki 6. augustil kell 10.00 Paide vallimäele üle-eestilisele festivalile Hingelt Noored!
✨Saab arutleda päevakajalistel teemadel koos ministrite ja oma ala spetsialistidega, tutvuda põnevate müügi- ja teematelkidega ning nautida eri maakondade kultuurikollektiivide esinemisi. Päeva lõpetab Anne Veski!

✨Festivalil osalemine on TASUTA.
✨Terve päeva saab Ajakeskust Wittenstein külastada 50% soodsama piletiga.

Rohkem infot leiab: www.wittenstein.ee/hingeltnoored

13/08-14/08 Arvamusfestival

20/08 Iseseisvuse taastamise päeva tähistamine