fbpx

RÄNNAKUD AJAKESKUSES. Ette tellimisel on võimalik giidi juhendamisel läbida Paide vallitorni kaheksa korrust kus igal korrusel on mõni ajaperiood Eesti ajaloost. Igat korrust ilmestavad humoorikad filmid kuulsate Eesti näitlejate osavõtul (Märt Avandi, Ott Sepp, Elina Purde, Peeter Volkonski, Mart Sander) ja olenevalt tellitud rännakust külastavad rännakut päris näitlejad ja võimalik tellida ajastu sööke ja jooke.

Rännakud täiskasvanutele

“Rändame Eesti Vabariiki”

Giidiga rännak läbi kaheksa korruse.

“Meelelahutuslik rännak koos maitseelamustega”

Ajarännak läbi kaheksa korruse. Igas ajas kohtute meie näitlejatega, kes mängivad ajastu tegelasi. Rännakul saate maitsta ajastu suupisteid ja jooke.

KÜLASTAJATE LEMMIK

“Vallatu pidu läbi Eestimaa ajaloo”

Vallatum ajarännak läbi kaheksa korruse. Igas ajas kohtute meie näitlejatega, kes mängivad ajastu tegelasi ja kaasavad teid nende peole. Rännakul saate maitsta ajastu suupisteid ja jooke.

UUS

“Eestlaste oma laul läbi ajastute”

Lauluga läbi Eestimaa ajaloo. Saame teada ja laulame kaasa iga ajastu laule.

“Müstiline hinge rännak läbi Eestimaa ajaloo”

   Rännakut viib läbi ehtne rituaal nõid

“Ajarännak ja Järvamaa Muuseum”

Algab humoorika rännakuga Ajakeskuses Wittenstein ja jätkub Järvamaa Muuseumis.

Pakett rännakud Järvamaal

Pakett rännak 1 – “Ajarännak ja Eesti piimandus”

Pakett, mille käigus rännatakse Ajakeskuses Wittenstein ja hiljem heidetakse pilk Eesti piimanduse ajalukku Imaveres, Eesti Piimandusmuuseumis.

Pakett rännak 2 – “Ajarännakuga Vargamäele”

Algab Paides Ajakeskuse Wittenstein külastusega ja lõpeb Albu vallas Vargamäel, Eesti ühe suurema kirjamehe Anton Hansen Tammsaare sünnikodus ning “Tõde ja Õigus” radadel.

Pakett rännak 3 – “Viikingite küla ja ajamasinaga sõit”

Teel Tallinnast Ajakeskusesse Wittenstein peatume Viikingite külas, peletame reisiväsimust kohvi ja teega, vestleme eestlastest ja viikingitest, vaatame muinashõngulises külas ringi ja ronime linnuse müürile.
Pärast seda kiirustame Paide ordulinnusesse, et jõuda kohale Mr. Wellsi ajamasina stardihetkeks et alustada rännakut Eesti ajaloos.

Pakett rännak 4 – “Ajarännakuga tagasi nõuka-aega”

Retke algus on Paides Ajakeskuses Wittenstein, kus ajamasina abil saate rännata läbi Eestimaa ajaloo, siis aga siirdute Vao külla, Koeru sovhoosi, kohta, kus aeg on suures osas seisma jäänud. Majad on lagunenud ja tühjad – tavaline vaatepilt ehk. Kuid ka siin käis kunagi elu täies hoos. Seal tutvustatakse Teile olulisi hooneid sovhoosiajastust, kus veel mõnikümmend aastat tagasi käis kõik nagu kellavärk. Sovhoosi sööklas saab mekkida külasuppi ja väsinumatel on võimalus lisatasu eest ööbida Vao Külalistemajas.

Giiditeenust pakume eesti, inglise, vene, soome, saksa, prantsuse ja leedu keeles.