Rännakud täiskasvanutele

RÄNNAKUD AJAKESKUSES.

Ettetellimisel on võimalik giidi juhendamisel läbida Paide vallitorni kaheksa korrust, kus igal korrusel on üks periood Eestimaa ajaloost. Igat korrust ilmestavad humoorikad filmid kuulsate Eesti näitlejate osavõtul (Märt Avandi, Ott Sepp, Elina Purde, Peeter Volkonski, Mart Sander) ja olenevalt tellitud rännakust, külastavad rännakut ka näitlejad ja saab proovida ajastute maitseelamusi.

Õhtusöök ühes konkreetses ajastus, ajastuhõnguline toit, ajastu reeglid, kombed ja tavad.

Meeleolukas giidiga rännak läbi kaheksa korruse ja kaheksa ajalooperioodi.

Tantsude ja lauludega ajarännak läbi kaheksa ajalooperioodi. Igas ajastus kohtute meie näitlejatega, kes on kehastunud vahvateks ajaloolisteks tegelasteks. Rännak on rikastatud eri ajastute suupistete ja jookidega.

KÜLASTAJATE LEMMIK

Vallatute tegelastega ajarännak läbi kaheksa korruse. Rännaku käigus saab pidutseda 8 erinevas ajastus ning kohtuda ajastutele vastavate lõbusate tegelastega, kes haaravad Teid oma tegemistesse. Rännak on rikastatud eri ajastute napside ja suupistetega.

 Lauluga läbi Eestimaa ajaloo. Saame teada ja laulame kaasa iga ajastu laule.

Algab humoorika rännakuga Ajakeskuses Wittenstein ja jätkub Järvamaa Muuseumis.

Pakett, mille käigus rännatakse Ajakeskuses Wittenstein ja hiljem heidetakse pilk Eesti piimanduse ajalukku Imaveres, Eesti Piimandusmuuseumis.

Teel Tallinnast Ajakeskusesse Wittenstein peatume Viikingite külas, peletame reisiväsimust kohvi ja teega, vestleme eestlastest ja viikingitest, vaatame muinashõngulises külas ringi ja ronime linnuse müürile. Pärast seda kiirustame Paide ordulinnusesse, et jõuda kohale Mr. Wellsi ajamasina stardihetkeks et alustada rännakut Eesti ajaloos

Retke algus on Paides Ajakeskuses Wittenstein, kus ajamasina abil saate rännata läbi Eestimaa ajaloo, siis aga siirdute Vao külla, Koeru sovhoosi, kohta, kus aeg on suures osas seisma jäänud. Majad on lagunenud ja tühjad - tavaline vaatepilt ehk. Kuid ka siin käis kunagi elu täies hoos. Seal tutvustatakse Teile olulisi hooneid sovhoosiajastust, kus veel mõnikümmend aastat tagasi käis kõik nagu kellavärk. Sovhoosi sööklas saab mekkida külasuppi ja väsinumatel on võimalus lisatasu eest ööbida Vao Külalistemajas.