Elava ajaloo rännak koos maitseelamustega

"Elava ajaloo rännak koos maitseelamustega"

Rännak läbi Eestimaa ajaloo, mida ilmestavad ka igale ajastule omased suupisted.

Rännuplaan:

 • Õues: jagame lapsed kahte võistkonda-ristisõdijad ja muinaseestlased. Anname kätte tehismõõgad ning peame maha Ümera lahingu.
  1. korrus – Muinasaeg: lapsed võtab vastu hiietark, kes lööb trummi ja räägib sellest, kuidas tema ajal ja enne seda elu-olu välja näha võis. Ühiselt viiakse läbi muinasaegne hiierituaal.
  Maitsmiseks pakume naerist.
  3. korrus – Orduaeg: lapsi tervitab Torniemand. Ta valib rüütliturniiri jaoks välja 2 rüütlit. Rüütlid võistlevad kiiruse peale varustuse selga panemisest kuni võitluseni. Torniemand tutvustab tolleaegseid lauakombeid ja keskaegseid toite. Maitsmiseks pakume kuivatatud puuvilju.
  4. korrus – Kuningate aeg: Forseliuse juhendamisel tahvli ja krihvli abil etteütluse kirjutamine. Keskaja eluoluga tutvumine.
  Maitsmiseks pakume keedetud ube, pekki, leiba ja määret.
  5. korrus – Vene Impeeriumi aeg: Kohtume ärkamisaja laule laulva Lydia Koidulaga või krutskeid täis mõisaprouaga. Maitsmiseks pakume beseed.
  6. korrus – Okupatsioonide aeg: sellele korrusele pääsemiseks tuleb läbida „passikontroll -sanitaarkontrolll“, et sõita loomavaguniga külmale maale ja kuulame stagnatsiooniaja noore pioneeri perekonnalugu. Maitsmiseks pakume leivakuivikuid.
  7. korrus – Esimese Wabariigi aeg: loeme tolleaegses eesti keeles kirjutatud tekste, vaatame filmi ning mängime erinevaid rollimänge. Maitsmiseks pakume karaskit või kodutehtud koorekompvekki.
  8.-9. korrus – Iseseisvuse taastamise aeg ja euroaeg: paneme kokku väikese “Balti Keti”, laulame koos isamaalisi laule ning teeme kokkuvõtliku mängu rännakust läbi Eestimaa ajaloo. Maitsmiseks popkorn.

Hinna sees on erinevate aegade maitseelamused. Alustades kaalikast ja pekist ja ubadest, lõpetades kodutehtud koorekompveki ja puuviljadega.

Hinnakiri:

 • Õpilase pääse – 8 EUR/osaleja
 • Õpetaja pääse – 10 õpilase kohta üks õpetaja/saatev täiskasvanu pääseb Ajakeskusesse TASUTA.
 • Giiditeenus – 50 EUR/grupp (maks. 20-30 osalejat ühe giidi kohta)
 • Rännaku kestus 1,5-2 tundi

Lisainfo:

Pakume ka toitlustust korraga kuni 60 lapsele
 • Laste gruppidele koostatud menüü leiate SIIT
 • Tavamenüü leiate SIIT

Ajarännakule lisaks saab valida:


Töötoad Wittensteini Tegevusmuuseumis

Ekskursioonid

 • Paide vanalinnas
 • Wittensteini Tegevusmuuseumis

Ajalootund

 • Teie valitud ajastust Ajakeskuses Wittenstein